top of page
crowd
Bezpečnostní příprava pro ty,
kteří to myslí s ochranou sebe
a svých blízkých vážně.
Koncept GRAY MAN ARMS

Jedná se o komplexní výuku formou kurzů, školení a přednášek, jejichž cílem je seznámit Vás s problematikou bezpečnosti a vycvičit v jednotlivých oblastech. Znalosti a dovednosti, které se naučíte, jsou určeny pro praktické použití v běžném civilním životě. Nezaměřujeme se pouze na jedno téma (např. bojový výcvik), ale vnímáme situaci jako celek, tedy řešíme dění před, během a po.

Výsledkem by měla být Vaše připravenost na krizové situace a schopnost ochránit sebe a své blízké.

"Výcvikový program" je určen pro držitele zbrojního průkazu, je nástavbový, systematický, postupně se rozvíjíte a zdokonalujete. Střelecké kurzy jsou nedílnou součástí programu.

"Volné kurzy" jsou vhodné pro kohokoliv, školíte se na nich libovolně v oblastech které Vás zajímají a které jsou přínosné pro Váš život, jako např. sebeobrana nebo zdravotní výcvik. 

Awareness

Prevence a nastavení mysli

Všímat si svého okolí, co se kde děje, v jakém jste prostředí a kdo se kolem pohybuje, je základ pro správná taktická rozhodnutí. Pozornost, předvídavost a lehká paranoia Vám výrazně pomůžou vyhnout se nebezpečí úplně nebo získat výhodu pro reakci.

Sebeobrana

Všichni občas potkáváme agresivní lidi nebo se ocitneme ve vyhrocené situaci. Ať už se jedná o provokaci, cílený útok nebo jsme prostě ve špatný čas na špatném místě, je dobré mít znalosti a schopnosti ubránit sebe a své blízké a dostat se do bezpečí.

selfdefense
Glock

Střelba a taktika

Máte zbrojní průkaz a chcete nosit svou zbraň na obranu? Naučte se s ní efektivně pracovat - bezpečně zvládnout manipulaci, techniku střelby, taktiku při akci a reakční použití ve stresové situaci. Skryté nošení zbraně se stane Vaší druhou přirozeností.

Zdravotní příprava

Umět poskytnout první pomoc, ať už sobě nebo jiným, je důležitá dovednost, kterou ocení doslova kdokoliv. Zastavit masivní krvácení, provést nepřímou masáž srdce, ošetřit drobná zranění nebo "jen" zajistit příjezd záchranářů může rozhodnout mezi životem a smrtí.

medical
legislation

Právní důsledky

Použití palné zbraně je téma, kde Vaše jednání může mít za následek legální ubránění se útoku nebo také odsouzení za vraždu. Pochopení paragrafů o Nutné obraně a Krajní nouzi, stejně jako chování před a při příjezdu Policie, Vám může změnit zbytek života.

Spolupráce s rodinou

Chránit své blízké během krizové situace je velmi obtížné, když jsou v panice a nevědí, co mají dělat. Společným proškolením budete spolupracovat tak, aby Vám tato starost odpadla a mohli jste se soustředit na řešení hrozby nebo evakuaci do bezpečí.

familyevac
homeinvation

Ochrana domova

Vloupání do Vašeho domu, když v ložnici spí žena a v pokoji děti, to jistě zažít nechcete. Možná je to "jen" opilý soused, ale možná nějaký násilník a vrah. Vy musíte vyhodnotit situaci a spolehnout se pouze na své dovednosti, vybavení a taktickou připravenost.

Kybernetická bezpečnost

Elektronická zařízení, internet a sociální sítě jsou čím dál více využívány k útokům hackerů, zlodějů, stalkerů a pedofilů. Naučte se postupy zabezpečení a pravidla chování v kyberprostoru, ochraňte své citlivé informace a hlavně své blízké před zneužitím.

cybersecurity
Prevence
Sebeobrana
Střelba
Medic
Legislativa
Rodina
Domov
Kyber
crowd

Představte si běžný dav lidí na ulici, v obchodním centru, na nádraží.

Jeden z nich si všímá lidí kolem, má přehled o východech, je vybaven zbraní, svítilnou, lékárničkou, umí s nimi zacházet, je připraven reagovat na nebezpečí. Vy ale nepoznáte, který z nich to je nebo jestli vůbec někdo, protože vypadá docela obyčejně jako ostatní. To je "Gray Man".

To můžete být Vy.

Otázky a odpovědi

Kdo se může zúčastnit?

"Výcvikového programu", který zahrnuje střelecké kurzy, se může zúčastnit občan ČR a držitel platného zbrojního průkazu sk. E s vlastním vybavením. Podrobnosti jsou vždy uvedeny v detailu kurzu.

"Volného kurzu" se může zúčastnit občan ČR ve věku 18+ nebo mladší v doprovodu zákonného zástupce, s vhodným vybavením dle typu kurzu. Podrobnosti jsou vždy uvedeny v detailu kurzu.

Kdy a kde se kurzy konají?

Termíny jsou pravidelně vypisovány zhruba měsíc dopředu, abyste měli dostatek času pro naplánování a objednání. Zpravidla se jedná o vhodná místa ve Středních a Severních Čechách, dle typu kurzu. Podrobnosti jsou vždy uvedeny v detailu kurzu.

Musím mít nějaké předchozí zkušenosti?

Ne. Náš výcvikový program i volné kurzy jsou určeny pro běžné lidi a tak se k nim i přistupuje. U některých typů kurzů je dokonce vhodnější, když je účastník bez zkušeností a tím pádem bez možných špatných návyků, které potom s obtížemi odbourává.

Kdo to vyučuje?

Všichni naši instruktoři, školitelé a přednášející jsou zkušení odborníci ve svých oborech s mnohaletou praxí. Spolupracujeme s lidmi jak z civilního prostředí, tak z vojenského, policejního, právního a lékařského. Jejich specializace a zkušenosti z reálných situací jsou zárukou kvalitních a hodnotných znalostí, které si z výcviku odnesete.

Kolik to stojí?

Konkrétní ceny jsou vždy uvedeny v detailu kurzu. Pro účast na kurzu je nutné částku uhradit předem, tím máte zajištěno místo, která jsou omezena počtem. Storno kurzu s vrácením uhrazené částky je možné nejpozději týden před termínem, poté již musíme pokrýt naše náklady spojené s pronájmem prostor, apod.

V čem se odlišujete?

Od konkurence nás liší hlavně dvě věci: Za prvé, naše výuka je cílená pro reálnou aplikaci v běžném civilním životě jednotlivce a jeho blízkých, s vybavením, které můžete nosit denně a skrytě. Střelecké výcviky s puškou a plnou bojovou výbavou jsou jistě atraktivní a v tomto ohledu najdete několik velmi kvalitních firem, my se ale držíme v každodenní praktické rovině. Za druhé, mnohem více se zabýváme souvisejícími obory, jako jsou zdravotní příprava, sebeobrana, právní vědomosti, apod., které Vás připraví na krizovou situaci se vším okolo, nikoliv pouze na jednu disciplínu, např. střelbu. Těmto dovednostem přikládáme z praktických důvodů stejnou důležitost.

FAQ
gun

Připraven na výcvik?

bottom of page